Elk item op deze pagina is met de hand geplukt door een redacteur van House Beautiful. We kunnen commissie verdienen op sommige van de artikelen die u wilt kopen.
Een uitzonderlijk zeldzame, 147 jaar oude fles champagne wordt deze week geveild bij Christie's of London.
Het iconische veilinghuis biedt op donderdag 2 en vrijdag 3 december een collectie van verschillende vintage champagnes van Perrier-Jouët aan. Onder het aanbod is een vintage uit 1874 van Perrier-Jouet Brut Millesime, die een lange en legendarische geschiedenis heeft.
De vintage uit 1874 schreef geschiedenis bij Christie's in 1888, toen het de duurste champagne werd die ooit op een veiling werd verkocht. Deze fles zal naar verwachting tussen de € 10.000 en € 15.000 opleveren. Hij rust 147 jaar in de kelders van de wijngaard Perrier-Jouët, in de Franse regio Epernay.
"Dit gebeurt niet vaak", zegt Tim Triptree, internationaal directeur van de wijn- en sterke drankafdeling van Christie's. "Er zijn nauwelijks flessen van deze vintage, misschien een handvol, ze zijn gewoon zo ongelooflijk zeldzaam."
De koper van de fles komt met een rondleiding door de Perrier-Jouët-kelders, een proeverij, een maaltijd bereid door driesterren Michelin-chef Pierre Gagnaire, en een overnachting in het Maison Belle Epoque, het 19e-eeuwse familiehuis van Perrier-Jouët.
“Oudere champagne heeft de neiging om veel rijker te worden, iets meer goudkleurig of amberkleurig en de aromaten worden intenser om een meer karamel, wat mokka, gegrilde hazelnoten of gegrilde amandelen en zelfs een klein vleugje sherry en Madeira”, legt Triptree uit, per CNBC. "Wat het gehemelte betreft, kan het bruisen behoorlijk aanzienlijk verminderen," voegde hij eraan toe. “Misschien is de wijn wat vlak of is er maar een klein prikje. Maar het moet nog steeds de karakteristieke levendige zuurgraad hebben die geassocieerd wordt met champagne.”
Van:Stad en land VS
Deze inhoud is gemaakt en onderhouden door een derde partij en geïmporteerd op deze pagina om gebruikers te helpen hun e-mailadressen te verstrekken. Mogelijk vindt u meer informatie over deze en soortgelijke inhoud op piano.io.