In de nieuwste missive van de Cosmic Guide to Celebrity Uncoupling, Oscar-winnende acteur Russell Crowe en zijn binnenkort ex-vrouw Danielle Spencer organiseren een scheidingsveiling via Sotheby's Australië.
Het minnelijke paar neemt nog een zeer eigenzinnige KonMari-aanpak om hun scheiding van 2012 permanent te maken, met Crowe poseren op de cover van de 7 april veilingcatalogus ziet er in elk geval uit als de parodie van The Most Interesting Man in the World. Crowe en Spencer lieten hun goede humor zien over de splitsing en kozen de datum omdat het niet alleen hun trouwdag is, maar ook de verjaardag van Crowe.
"Ik denk dat ze hetzelfde voelt als ik om dingen te doen die ruimte helpen creëren voor de toekomst," Vertelde Crowe Australië Dagelijks telegram krant. "Praktisch gezien komt deze verzameling waarschijnlijk overeen met drie kamers vol met dingen waar ik niet meer voor hoef te zorgen, te documenteren, schoon te maken, af te stemmen en te verzekeren."
De veiling spelen alsof het een van Crowe's filmpremières is,
De veilingcatalogus "De kunst van het scheiden" is een tragische rom-com van een ravotten door het negenjarige leven van het stel samen terwijl de acteur op het hoogtepunt van zijn carrière, inclusief kostbare verzamelobjecten, filmsetartefacten en decor, en zeldzaam antiek.Tot grote vreugde van echte filmliefhebbers, bevat de catalogus herinneringen op het scherm uit de films van Crowe helemaal terug naar 1991, met een verzameling rekwisieten en kostuums van zijn personage Andy in de film Bewijs, tot aan zijn meest recente films. Hoogtepunten zijn onder meer: verschillende zwaarden, stukken pantser, niet één maar twee levensgrote proppaarden en een volledig functionerende Romeinse strijdwagenreplica van Gladiator; sportuitrusting en uniformen van De ingewijde, Mysterie Alaska, Stand van zaken, De volgende drie dagenen Assepoester man (plus een enorm assortiment van real-life internationale cricket team jerseys, cricket uniformen, cricket vleermuizen, cricket kunst en veld memorabilia, een pleister cast van het werkelijke gezicht van Muhammed Ali, gesigneerde honkballen, vintage gazontennis en greyhound coursing trofeeën, gesigneerde badmutsen en met de hand gebouwd motorfietsen). Er zijn ook historische kostuums uit de filmsets van Meester en Commandeur, 3:10 tegen Yuma, Robin Hood, Les Miserablesen Avonturen van Don Juan.
Maar liefhebbers van interieurontwerp zullen misschien meer zwijmelen over het antiek, waaronder een paar gebogen houten stoelen in campagnestijl en een dressoir van Baltisch grenen (beide gebruikt in de film) De Water Diviner), twee 18e-eeuwse geverfde Italiaanse lederen schermen, antieke Singer naaimachine en een dinosaurusschedel uit het Krijt tijdperk. Liefhebbers van beeldende kunst geven misschien de voorkeur aan de verschillende olieverfschilderijen van kunstenaars in de collectie zoals Margaret Olley, Charles Blackman, Robert Dickerson, Sidney Nolan, Norman Lindsay, George Browning, Arthur Boyd, Penleigh Boyd, Dale Frank, J.A. Turner, en veel meer.
Muzieksnobs gaan ga-ga voor de verzameling zeldzame gitaren, waaronder modellen van Les Paul, Fender, Gibson en Gretsch, plus vintage memorabilia van Johnny Cash en June Carter - om nog maar te zwijgen van verschillende antieke violen en bogen. Het duurste stuk in de collectie is eigenlijk een 1890 viool die werd gebruikt in Meester en Commandeur, die - volgens The Daily Beast - mogelijk voor $ 140.000, aangevuld met een hele sectie authentiek maritiem antiek.
Om niet ongedaan te maken, heeft Crowe's vrouw Spencer haar eigen zeer belangrijke verzameling 'ex-vriendje sieraden' beschikbaar voor veiling, inclusief sieraden van diamanten en edelsteen sieraden met een waarde tussen $ 1500 en $ 100.000 elk, vergezeld van de gecombineerde collectie van het paar mooie horloges van Cartier, Tiffany, Breitling, Montblanc, Rolex, Chopard, Chanel, en meer.