Talloze architectuurliefhebbers zouden ongetwijfeld dolgraag de sleutels van een origineel huis van Frank Lloyd Wright willen bemachtigen en dankzij een aanstaande veiling krijgen ze de kans om het te realiseren. Het huis van Norman Lykes - het definitieve woonontwerp van de gevierde architect - zal het veilingblok op 16 oktober zonder reserve raken.
Heritage Auctions houdt toezicht op het bieden van de 'Zon circulair huis', Die in 2016 op de markt kwam met een vraagprijs van $ 3,6 miljoen voor een tweede, recentere beursvoorstelling het huis op een meer bescheiden $ 3,25 miljoen.
Het Lykes-huis ligt op 1,6 km van Phoenix Biltmore en heeft drie slaapkamers en drie badkamers en in totaal 3.095 vierkante voet. De woning heeft een gebogen buitenkant die bedoeld is om naadloos te integreren in het omliggende berglandschap. Een luchtfoto benadrukt de overlappende concentrische lay-out van het huis, waardoor het lijkt op een set klokwielen. De kromming strekt zich uit tot de gebogen muren van het huis en het halvemaanvormige zwembad met tuinterras. Een tweede verdieping privékantoor biedt 360 graden uitzicht op de woestijn; een prachtig uitzicht op de woestijnkloof is ook te zien vanaf het balkon van de master suite. Een ander zeldzaam kenmerk dat het huis nog aantrekkelijker maakt voor fans van FLW's werk: het is een van de slechts 14 ronde huizen ontworpen door Wright.
De architect ontwierp het huis kort voor zijn dood in 1959; zijn leerling John Rattenbury bouwde het huis uiteindelijk in 1967. Drie decennia later ontving de Lykes een FLW Foundation-goedgekeurde make-over in 1994, waarvan de resultaten te zien zijn in de door de eigenaar gekozen afwerkingen, waaronder originele handgemaakte Hope's ramen, gezoet Italiaanse marmeren roos in de hoofdbadkamer, roestvrij verpakte keukenbladen en met de hand geselecteerde leistenen vloer van India. Het moderne meubilair uit het midden van de eeuw is ook inbegrepen in de verkoop.